Susret sa divljim životinjama prilikom kopanja:

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Susret sa divljim životinjama prilikom kopanja:

Порука од Alexander Soloviev »

Често се налазе мале животиње, као што су кхарки, хрчци, зечеви, змије.
Дивље животиње које живе у шумама не сматрају човека објектом свог лова и једноставно га, без разлога, никада не нападају. То се може догодити само ако људи сами својим погрешним поступцима провоцирају звер.
Како избећи сусрет са дивљим животињама у шуми?
Када се крећете кроз шуму, избегавајте подручја обрасла високом травом и густим жбуњем, то су главна „дневна“ станишта дивљих животиња. Ако сте видели животињу издалека, ни у ком случају јој се не приближавајте, не правите буку и пажљиво је обиђите, држећи максималну могућу удаљеност. Крећући се кроз шуму у групи, потребно је да произведете што више звукова - вичите једни другима, певајте и разговарајте слободно - јака бука ће натерати звер да заобиђе ваше друштво. Одмах напустите место где сте пронашли младунце животиња, не прилазите им и запамтите - њихова мајка је негде у близини. Да би заштитила своје потомство, она ће напасти без оклевања. Шта ако вам је дивља животиња још увек на путу? Не паничите и не правите нагле покрете. Највероватније ће прва реакција бити жеља да побегнете где год да погледате. Али то се не може учинити - животиња може укључити инстинкт потере и потрчаће за вама. Зато покушајте да се замрзнете на месту.
Не гледајте дивљу животињу у очи, у животу ће животиња то схватити као агресију. Погледајте животињу као целину.
Ако вас приликом сусрета са дивљом животињом није приметила, покушајте, не дајући своју локацију, пажљиво се удаљите. Не окрећите леђа док се не удаљите довољно.
Ако вас је животиња приметила, али не показује знаке агресије, замрзните се, а затим се полако вратите назад без наглих покрета. У већини случајева нећете бити праћени. Не окрећите животињи леђа док не будете удаљени најмање 10 метара. Ако, приликом сусрета са вуком или дивљом свињом, животиња показује знаке агресије, можете покушати да је уплашите гласним криком, буком (на пример, куцањем кашике о чинију) или ватром. Група од неколико људи може да се испружи у реду и почне полако да напредује уз вриску и буку - највероватније ће се животиња уплашити и побећи. Али ово вреди учинити само ако нема начина да одете.
Када животиње показују агресију
Генерално, сама здрава животиња покушава да не изађе са особом, а још више неће напасти прва, са изузетком неколико случајева:
Женке које штите младунчад;
Веома гладна или повређена животиња;
Агресија је такође могућа ако се сусрет са дивљом животињом догодио у близини њене јазбине, појила или пута за храну.
Ако те је звер ипак напала.
За одбрану користите било које тврде предмете: нож, штап, камен, итд. Ако вас је оборио на земљу, покушајте да се групишете, штитећи унутрашње органе што је више могуће, и ударајте по најрањивијим местима на животињи. тело - очи, грло и нос;
Када идете у шуму, увек носите са собом средства која могу уплашити звер. То може бити обична звиждаљка, спреј против комараца или спреј за бибер.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Сусрет са дивљим животињама на копању

Порука од Копач »

Прошле године лисица се некако није уплашила, дошла је по мене из њиве до кола, не зна се колико је дуго лутала за мном, приметио сам тек када се окренула поред аута, седи око осам метара од мене, са питање на њеном лицу (кажу зашто овај дебил преко поља, не машући журно штапом?)
А пре четири дана, дивља свиња је у сумрак скочила на мене из магле и укочила се на неких дванаест метара, размишљајући на тренутак шта да радим ако налети на мене, решио сам да први кренем, махнуо справом и вепар је одгалопирао у потпуно супротном смеру.
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Luka Darko
Поруке: 9
Придружен: 23 Мај 2022, 21:11

Re: Сусрет са дивљим животињама на копању

Порука од Luka Darko »

Корисне информације за наше планине.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Дискусија о свим питањима везаним за детекторе метала и претрагу”