Сакупљање сребрних кашика

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Сакупљање сребрних кашика

Порука од Alexander Soloviev »

Сакупљање старинских сребрних кашика је дуго био хоби многих колекционара. Какву радост и задовољство доживи колекционар када пронађе уникатну старинску сребрну кашику и дода је у колекцију. Сваки мајстор сребра и произвођач сребрних кашика је морао да има свој печат, жиг и стандардне ознаке, што је олакшавало данашњим колекционарима и трговцима да утврде старосну вредност антиквитета.
Прилози
1.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање сребрних кашика

Порука од Alexander Soloviev »

Око средине 17. века почели су да се мењају облици сребрних кашика.
Кашике су постале једноставније и равније да одговарају пуританском укусу (протестанти су против било каквог луксуза и погодности).
Здела са кашикама, округлог облика, добила је облик јајета. Током 18. века, облици стабљике на кашикама почели су да приказују разне ликовне форме. Током 19. века кашике постају предмет уметничког и индивидуалног изражавања.
Прилози
6.jpeg
3.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање сребрних кашика

Порука од Alexander Soloviev »

Етикета је захтевала различите врсте кашика за јело: кашике соли, кашике бибера, бурмут кашике, кашичице.
Прилози
2.jpeg
5.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање сребрних кашика

Порука од Alexander Soloviev »

Прибор за домаћинство је одувек био користан и вредан, ови предмети су давани као поклони. Преносио се као породично наслеђе са генерације на генерацију. Стога су многе кашике као незаборавни предмети сачуване у добром стању. Старинске сребрне кашике не само да су се показале корисним власницима, већ и даље одушевљавају колекционаре.
Прилози
4.jpeg
7.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Сакупљање сребрних кашика

Порука од Саша Сакович »

👍
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Стари предмети за домаћинство”