Скривене тајне у старинском намештају.

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Скривене тајне у старинском намештају.

Порука од Alexander Soloviev »

Антиквитети за намештај су неки од најневероватнијих предмета. Њихова ванвременска лепота, издржљивост и историја. И једна заиста кул и јединствена ствар у вези са неким предметима је то што могу доћи са изненађењем. Ови предмети имају велики простор за складиштење и често садрже тајне преграде и фиоке. Шта се налазило у овим тајним одељцима пре стотинак година остаје мистерија.
Јединствен дизајн овог комада намештаја интригира све љубитеље антиквитета.
Концепт скривених преграда у намештају датира стотинама година уназад. А њихово порекло је заиста сасвим логично.
Пре много година људи нису имали приступ банкама и сефовима. Морали су да сакрију своје драгоцености по кућама.
И тако је постојала потреба за намештајем са тајним преградама. Било да се ради о новцу, накиту, важним папирима или само стварима од вредности, тајни претинци могли су да сакрију ствари од очију несумњивих. Бирои, столови, шкриње, ковчези, комоде, врло често су имали тајне преграде. Неки комади намештаја били су познати по својим тајним функцијама. Урађени су веома компетентно, од тога је зависила безбедност њиховог садржаја. Ови запањујући комади су право уметничко дело. И то је урађено само уз помоћ ручних алата. Много сати је уложено у стварање ових предмета, а још више времена је уложено у њихов дизајн и тајне преграде. Заправо, питам се да ли су данашњи власници свесни свих ових тајних преграда у свом намештају.
Прилози
1.jpeg
2.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Скривене тајне у старинском намештају.

Порука од Alexander Soloviev »

Проналажење тајних преграда у старинском намештају може бити забавно. Када тражите, прво што треба да урадите је да извучете фиоке и процените величину фиоке и дубину нише. Скривене фиоке се могу наћи у табелама. Столови са малим фиокама понекад имају тајне преграде у облику лажних дна. Сто је наравно био фаворит за такве карактеристике, тражење скривених преграда требало би да циља средишњи део као најлогичнију позицију за скривене преграде. То може бити мала кутија или група малих кутија. Излази као јединица, али се чврсто држи на месту. Трик је пронаћи га. Најбољи начин је да истражите унутрашњост и ако имате среће, прстима пронађете шта држи утор. Када истражујете намештај, одвојите време. Занатлији је требало много времена да створи и дизајнира ове тајне.
Прилози
3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Скривене тајне у старинском намештају.

Порука од Саша Сакович »

👍
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Стари намештај, Фигурице, Слике, Огледала”