Како разликовати порцелан од керамике?

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Како разликовати порцелан од керамике?

Порука од Alexander Soloviev »

Пред вама је стари старински предмет. Прво што треба да урадите је да утврдите да ли је предмет керамика или порцелан.
Најлакши начин да разликујете керамику од порцелана је да усмерите светлост лампе или фењера на производ. Ако светлост пролази кроз зидове предмета, онда је то порцелан. Ако не прође, онда је ово керамички производ.
Прилози
1.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Како разликовати порцелан од керамике?

Порука од Alexander Soloviev »

Постоје две главне врсте порцелана: меки и тврди.
Производи од меког порцелана често су донекле изобличени или деформисани, имају неправилности, несавршености у виду ситних црних инклузија и избочина. Мека паста неће бити тако танка и провидна као производи од тврде пасте. Под глазуром, материјал ће бити сивкаст или прљаво бел у поређењу са чврстим материјалом.
Прилози
2.jpeg
3.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Како разликовати порцелан од керамике?

Порука од Alexander Soloviev »

Већина керамичких производа има ознаку произвођача.
Ове ознаке се обично налазе на дну, али неке ознаке се могу наћи на врху или са стране ставке.
Често није било никаквих ознака или знакова. Повремено налазимо само бројеве, обично они представљају број производа.
Произвођач-уметник је можда плаћен да ради са овим предметима и оставио је само бројеве на производу.
Да бисте видели велику разлику између порцелана и керамике (осим теста провидности), пређите прстом преко неглазираног дна предмета, ако је порцелан, требало би да буде стакластије и беле боје.
Прилози
4.jpeg
5.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Како разликовати порцелан од керамике?

Порука од Саша Сакович »

👍
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Старо посуђе, Старе флаше, Чепови за флаше”