Стари намештај као инвестиција

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Стари намештај као инвестиција

Порука од Alexander Soloviev »

Без обзира да ли сте заинтересовани за старински намештај или не, једно је јасно, стари намештај може да вреди много новца!
Међутим, проналажење вредног комада антикног намештаја може бити веома тешко, посебно када је ваше знање ограничено.
Прилози
1.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Стари намештај као инвестиција

Порука од Alexander Soloviev »

Много је фактора који одређују вредност антикног намештаја, због чега многи погрешно мисле да је њихов предмет вредан. Насупрот томе, мислећи да је ова ствар бескорисна, можете завршити да баците нешто што вас може обогатити. Али немојте мислити да је скупи старински намештај уобичајен, већина намештаја на тржишту није вредна вашег времена и пажње.
Прилози
2.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Стари намештај као инвестиција

Порука од Alexander Soloviev »

Када пронађете предмет који вам се свиђа, прегледајте га да видите у ком је облику.
Стари старински намештај је прилично издржљив, иначе не би преживео до данас. Највероватније се активно користио дуги низ година, а можда и вековима.
Да ли су делови јаки? Да ли шарке, врата и фиоке раде исправно? Да ли су спојеви добро причвршћени и да ли су суви?
Процијените количину посла који ће бити потребно обавити да бисте обновили дијелове.
Да ли је комад намештаја цео и јак? Да ли су везе исправне? Да ли постоје водичи за фиоке?
На било ком комаду намештаја, издржљивост завршне обраде боје се на крају своди на питање, да ли је вредно уштеде?

Ако је комад намештаја у добром стању, и ако је дефинитивно антиквитет, вреди времена и труда да га лакирате.

Ако су делови поломљени или тешко оштећени, недостају делови или делови узорка недостају, не губите време и новац. Замена и поправка појединих делова ће смањити вредност предмета. Боље је продати како јесте. Нови власник ће одлучити шта да ради.

Суви ваздух у затвореном простору исушује дрво намештаја, слаби спојеве. Пазите на влажност у просторији у којој се налази стари намештај. Користите овлаживач, биће користан и за вас.
Прилози
3.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Стари намештај као инвестиција

Порука од Alexander Soloviev »

Будите посебно опрезни када чистите било које дрво које је позлаћено! Позлата се обично наноси лепком растворљивим у води који се може случајно уклонити детерџентима.
Прилози
4.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Стари намештај као инвестиција

Порука од Саша Сакович »

👍
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Стари намештај, Фигурице, Слике, Огледала”