Антички стилови огледала

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Стара старинска огледала у старом раму, има нешто магично у њима, носе осећај историје. Огледала су позната од 3. века и била су од углачаног метала или камена.
Има нешто у шармантном уоквиреном огледалу што привлачи нашу пажњу.
У 16. веку, Венецијанци су измислили начин да направе рефлектујућу површину од равног стакла и створили ове луксузне предмете.
Прилози
1.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Готички стил:
Ови облици одражавају стил црквених прозора од 12. до 16. века, карактеристику резбарења са шиљастим луковима на врху. Оквири од тамних врста дрвета (орах или храст). Овај стил се вратио у 19. веку где је популаризован као (викторијанска готика).
Прилози
2.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Барокни стил:
Огледала из 17. века имају сложене лајсне, наговештаје маурског утицаја у његовом стилу и често коришћење сребра и позлате. Резбарење може укључивати анђеле, цвеће и лишће и воће. Нека урамљена огледала имала су уметнуте материјале као што су ебановина и фрагменти оклопа корњача.
Прилози
3.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Стил Рококо:
Цвеће, лишће, перје, птице, траке, исечене али углавном у горњем делу. Преостали делови оквира могу садржати само једноставне линије и перле. Стил рококоа је углавном користио правоугаоне облике са асиметричним лајснама и позлаћеним украсима. Нека огледала такође имају декоративну слику на полеђини самог огледала.
Прилози
4.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Грузијски стил:
Овај стил је уздржанији осим горњих слојева оквира. Већина дизајна укључује бочне навоје и перле на ивицама. Користили су правоугаона огледала и фокусирали се на супериорност симетрије у дизајну.
Прилози
5.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Неокласични стил:
Они имитирају популарни архитектонски стил од средине до касног 18. века. Имитирају стубове, медаљоне и резбарије у горњем делу рама. Ова огледала су углавном правоугаоног или катедралног облика. Оквири су обично прекривени сребром и златом.
Прилози
6.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Регенци стил:
У Енглеској су били популарни почетком 1800-их, када су коришћена овална огледала са тањим оквирима. Преовлађујуће завршне обраде биле су позлата и природни махагониј. Елементи дизајна укључују стубове, фризове, вијенце и цветне и лиснате шаре.
Прилози
7.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Антички стилови огледала

Порука од Alexander Soloviev »

Француски стил:
Често мање великодушни у погледу обликовања, али једноставнији, више геометријски. Они делују као колона. Ова огледала су обично била окачена преко камина и тако су изгледала као један комад у складу са дизајном димњака.
Прилози
8.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Антички стилови огледала

Порука од Саша Сакович »

👍
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Стари намештај, Фигурице, Слике, Огледала”