Куповина античких сатова, фактори које треба узети у обзир

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Куповина античких сатова, фактори које треба узети у обзир

Порука од Alexander Soloviev »

Нису сви стари сатови вредни сакупљања. У ствари, сакупљање сатова може бити изазов због количине простора који заузимају. Дакле, колекционари који купују сатове су веома избирљиви.
Прилози
1.jpeg
2.jpeg
Последње учитавање од Alexander Soloviev дана 10 Сеп 2022, 19:03, учитано 1 пут укупно.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Куповина античких сатова Фактори које треба узети у обзир

Порука од Alexander Soloviev »

Када је у питању сакупљање старинских сатова, све се рачуна. Да би вредео пристојан новац, сат мора бити у исправном стању. На пример, велики дедин сат, све до 19. века мајстор часовничар је производио мање од двадесет годишње. То су били сатови који су показали највиши квалитет израде, њихова цена је била висока и били су у власништву веома богатих људи. Истраживање порекла античких сатова може бити изазовно. Оне које су рађене у 18. веку и у првој половини 19. века нису имале етикете. Неки часовничари су потписивали своје радове, посебно они који су правили сатове са високим кућиштем. На таквим сатовима њихов потпис је обично био на бројчанику. Многи сатови који су имали етикете у другој половини 19. века изгубили су их током времена.
Прилози
3.jpeg
4.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Куповина античких сатова Фактори које треба узети у обзир

Порука од Alexander Soloviev »

На вредност утичу реткост, порекло, оригиналност, израда и квалитет рестаурације. Кључ за куповину антикних сатова музејског квалитета је да научите како да их прегледате. Исправно идентификовати и проценити. Главне ствари које треба узети у обзир су стање, реткост и порекло.
Нажалост, хиљаде сати на пијацама нису правилно дефинисане. Приликом куповине, чувајте се нејасних описа власника сата. Било да купујете на мрежи, на аукцији или у продавници, требало би да размислите о ангажовању стручњака да закључи посао за вас, посебно ако плаћате озбиљан новац.
Винтаге сатови нису увек тако добри као што изгледају. Поред чињенице да сат треба да изгледа одлично споља, главна ствар је да ради. Временом, непажљиво складиштење и лоше одржавање могу их претворити у бескорисну ствар. Тужно је што се многи старински сатови не могу поправити. Чак и најбољи часовничар понекад не успе да поправи оштећени механизам на многим старијим сатовима. Разлог је што није могуће пронаћи делове потребне за поправку. А многи занатлије данас немају вештине потребне да направе праве делове.
Прилози
5.jpeg
6.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Куповина античких сатова Фактори које треба узети у обзир

Порука од Alexander Soloviev »

Идентификационе ознаке као што су аутентичне етикете, потписи или ознаке могу повезати сатове са познатим мајсторима или произвођачима. Могу се купити репродукције налепница старих сатова, фалсификовати потписи мајстора, лепити налепнице сатова, механички покрети са једног сата могу се преуредити у друго кућиште. Немојте бити жртва бескрупулозног трговца или неупућеног продавца. Када купујете скупе сатове, немојте се ослањати само на усмене гаранције, набавите их у писаној форми.
Прилози
7.jpeg
8.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Куповина античких сатова Фактори које треба узети у обзир

Порука од Alexander Soloviev »

Вредан предмет увек има аутора који ће оставити успомену на себе.
Прилози
9.jpeg
10.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Куповина античких сатова, фактори које треба узети у обзир

Порука од Саша Сакович »

👍
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Сат (подни, зидни, ручни и други)”