Сакупљање медицинских антиквитета

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Сакупљање медицинских антиквитета

Порука од Alexander Soloviev »

Сакупљање античких медицинских предмета и прибора може бити веома узбудљиво.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање медицинских антиквитета

Порука од Alexander Soloviev »

Састављање занимљиве колекције артикала које је лепо погледати, као и едуковати и мотивисати су веома добри разлози да започнете такву колекцију.
Такође ћете моћи да проширите своје културне и образовне хоризонте истраживањем и учењем о многим различитим медицинским инструментима из целог света. Осим тога, развијате пријатељства са људима у братству колекционара који деле исте хобије. Умрежавање и међусобна размена информација вам нуде додатне могућности да пронађете ствари које вас занимају.
Прилози
1.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање медицинских антиквитета

Порука од Alexander Soloviev »

Сакупљање медицинских антиквитета може бити релативно скуп хоби, а трошкови могу бити огромни.
У овом сегменту колекционара можете упознати најозбиљније колекционаре који тргују или размењују да би развили своје колекције. Стога, прикупљање у утврђеним областима медицине и хирургије може бити конкурентно. Зато пронађите своју нишу и водите се својим специфичним интересима и највероватније ће вас то заштитити од додатних трошкова куповине непотребних ствари. Добар савет за сваког колекционара био би да се фокусира на уско подручје предмета.
Прилози
2.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање медицинских антиквитета

Порука од Alexander Soloviev »

Савети у наставку ће вам дати представу о томе које карактеристике антиквитете чине привлачнијим.

- Важно је порекло, писана историја власништва над артиклом или документација произвођача. Имају познати потпис, ознаку или
датум. Предмети из 19. века су релативно чести, али њихова доступност опада.
-Вредни ретки предмети, без обзира на године. Јединствени артикли по наруџбини.
-Потражите предмете који илуструју значајне историјске прекретнице, као што је процес производње. Битна је занатска и
квалитетна монтажа предмета од ретких, скупих материјала, на пример: ебановине, слоноваче, злата, сребра.
- Нерестаурирани, неоштећени и комплетни комплети у оригиналној кутији са патином и знацима старења.
Прилози
7.jpeg
8.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање медицинских антиквитета

Порука од Alexander Soloviev »

Мали и средњи предмети су привлачнији колекционарима. Велики, тешки предмети, по правилу, више припадају збирци музеја. Али уметност и наука се међусобно не искључују.
Прилози
4.jpeg
3.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Стари предмети за домаћинство”