Сакупљање парфемских бочица

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Мирис је памћење и емоција. Да ли сте приметили да мирис који сте негде осетили може одмах да вас врати на друго место и време. Мирис је снажна веза са свиме што сте икада искусили или осетили. Мирис је осећај који је најпримарнији и најјачи и никада га нећете заборавити.
Бочице парфема, можда више од било које друге категорије, нуде колекционарима широк спектар типова и стилова за избор. Бочице парфема, са својим грациозним облинама и прозирним ивицама, суптилни су подсетник на елегантније и луксузније епохе.
Прилози
IMG_20221231_080502.jpg
IMG_20221228_064433.jpg
IMG_20221228_064418.jpg
Последње учитавање од Alexander Soloviev дана 31 Дец 2022, 08:08, учитано 2 пута укупно.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Од старог Египта до модерне историје, бочице парфема су вековима играле улогу у документовању лепоте.
Данас, бочице парфема служе као артефакти луксуза, подсетник да је у прошлим временима пудерарска соба била место непревазиђене лепоте где се форма сусрела у софистицираном стилу. Античке бочице парфема су жељени колекционарски предмети.
Прилози
IMG_20221228_064514.jpg
Последње учитавање од Alexander Soloviev дана 28 Дец 2022, 06:48, учитано 1 пут укупно.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Погледаћемо неколико популарних стилова, како пронаћи савршен акценат за сопствену колекцију и како од ових предмета направити поклон за вољену особу.
Бочице парфема су најчешће направљене од стакла, али могу бити и металне или керамичке и имају округлу основу са чепом, која се најчешће прави од истих материјала.

Од 19. века, парфемске бочице су углавном наручивали парфимери за смештај својих мирисних производа, саме бочице су постале тражене, као и мириси који су били намењени за складиштење. На крају су се бочице парфема продавале празне, омогућавајући онима који су их купили да их напуне мирисом по свом укусу.
Прилози
IMG_20221228_064501.jpg
IMG_20221228_064445.jpg
Последње учитавање од Alexander Soloviev дана 28 Дец 2022, 06:48, учитано 1 пут укупно.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Античке и винтаге бочице парфема долазе у различитим величинама, облицима, дизајном и завршним обрадама, али постоји неколико варијанти које се сматрају пожељнијим од других. Чехословачке парфемске бочице су међу најколекционарнијим, са богатим бојама, завршним обрадама и декоративним дизајном. Чепови на овим сложеним, често кристалним боцама су велики колико и посуда.
Прилози
6.jpeg
7.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Бочице нису само држане у затвореном простору, неке су биле намењене за ношење око врата. Огрлице за флаше парфема биле су популарне почетком 20. века, међу познатим произвођачима парфема који су стварали украсне комаде.
Прилози
8.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Бочице парфема су традиција која датира још из златног доба Римског и Египатског царства. Са тако дугом и богатом историјом, постоји много варијанти парфемских бочица. Бочице парфема направљене од разних керамичких, стаклених и металних материјала остале су популарне широм Европе све до средњег века. Касније едвардијанске бочице парфема често су биле у потпуности направљене од метала, често сребра или злата, и украшене украсним гравурама.
Касније викторијанске бочице парфема користиле су још једноставније стаклене дизајне и сребрне чепове. Најстарији и веома ретки, сакупљају их не само појединци, већ и музеји и антрополози. То не значи да једну од ових реликвија не можете учинити својим власништвом.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Парфемски дифузори:

Парфемски дифузори су били популарни од касног 19. века до 1960-их. Прскалице долазе у различитим облицима, бојама и материјалима. Бакелит је био популаран материјал средином 20. века, а атомизери у овом материјалу су прилично чести. Иако су сијалице које се користе за прскање парфема у фину маглу можда стврднуле са годинама, оне су одлични експонати.
Прилози
11.jpeg
12.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Бочице (Самео):

Ове боце имају мат финиш, обојену порцеланску конструкцију и беле рељефне детаље. Боце често приказују људске облике као силуете или природне елементе као што су цветни мотиви. На овим боцама су присутне и плутајуће фигуре у облику херувима и симетрични цветни узорци.
Прилози
14.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Арт-нуово:
Крајем 19. и почетком 20. века, бочице парфема биле су богато украшене сребрним чеповима који су прекривали кристални чеп. Саме боце су јединствене и упечатљиве по свом детаљном дизајну.
Друга врста боца била је више архитектонска, са чистим линијама и геометријским облицима. Имали су аеродинамичнији облик и иако су и даље били направљени првенствено од стакла, користили су више метала него примерци из претходних епоха.
Прилози
15.jpeg
16.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Re: Сакупљање парфемских бочица

Порука од Alexander Soloviev »

Антикне и старинске бочице парфема ће изгледати веома лепо у вашем дому. Без обзира да ли ћете их користити или их једноставно приказати са другим колекционарским предметима, они ће бити одличан додатак вашем кућном декору.
Прилози
19.jpeg
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Пошаљи Одговор

Повратак на “Старо посуђе, Старе флаше, Чепови за флаше”