Koji metal detektor kupiti za početnike koji traže?

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Koji metal detektor kupiti za početnike koji traže?

Порука од Alexander Soloviev »

Писати о свом искуству. Хвала вам!
Последње учитавање од Alexander Soloviev дана 05 Јул 2022, 21:51, учитано 3 пута укупно.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Дискусија на тему: Који метал детектор купити, за почетника.

Порука од Копач »

У линији детектора метала нема добрих или лоших детектора метала. Постоје јефтинији уређаји са минималним карактеристикама и скупљи са више функција. Задаци су скоро исти за све. Погледајте или прочитајте информације на Интернету, већина доступних модела је визуелно представљена, можете видети како раде, шта могу да ураде. Изаберите било ког продавца. Дођите у продавницу и покушајте да држите неколико модела у рукама. Замолите продавца да укратко опише сваки од одабраних модела. Шта год вам је удобније у руци, узмите.
Најлакше је научити (по мом мишљењу). Garrett ACE 250 и Minelab-Terra 705. Лаки су за употребу и на њих се лако навикнути.
Ако активно радите са њима, онда ћеш за годину дана пожелети нешто озбиљније и скупље. Ако викендом, онда довољно за цео живот.
1) Garrett ACE 250
2)Minelab-Terra 705.
Прилози
1.jpeg
1.jpeg
Последње учитавање од Копач дана 05 Јул 2022, 21:58, учитано 2 пута укупно.
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Boyfrend
Поруке: 3
Придружен: 29 Мај 2022, 19:17
Место: Srbija

Re: Дискусија на тему: Који метал детектор купити, за почетника.

Порука од Boyfrend »

Почео сам са Garrett 250, затим неко време прешао на Fisher F45 тада сам схватио шта ми треба. Купљено XP Deus. Пре куповине видео сам га неколико пута на делу са пријатељима, посебно на већ много пута пређеним местима. Није било проблема са савладавањем, јер сада на Интернету постоји много информација о подешавањима и нијансама рада. Ја сам задовољан.
Прилози
1.jpeg
1.jpeg
Последње учитавање од Boyfrend дана 05 Јул 2022, 22:09, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Дискусија на тему: Који метал детектор купити, за почетника.

Порука од Саша Сакович »

Мој први детектор је био Garrett 350, отишао са њим едан година. ја идем с Minelab Safari већ два година. Већ при првом изласку после сат времена тражења појавио се умор од тежине. У првим путовањима није било добрих резултата. Детектор је дао фантомке. Било је жаљења за куповину, и хтео сам да га променим у X Terra 705. Али временом сам научио да идентификујем сигнале. Тада се детектор показао вредним и појавили су се налази!
Прилози
1.jpeg
1.jpeg
Последње учитавање од Саша Сакович дана 05 Јул 2022, 22:04, учитано 1 пут укупно.
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Maricic Ivan
Поруке: 4
Придружен: 25 Мај 2022, 20:21

Re: Дискусија на тему: Који метал детектор купити, за почетника.

Порука од Maricic Ivan »

Идем већ пет година Minelab Equinox 600. Сваке године спалим један блок. Доње шипке постају неупотребљиве после три до четири месеца. Дуго сам заборавио на уши на калему, врло често их ломим. Али са нивоом новца који доноси, ове мале ствари које можете приуштити. Детектор метала се мора разумети. Веома каприциозан уређај, а подешавања имају своје чипове. Схватио сам уређај тек након две или три године скоро свакодневног рада.
Прилози
1.jpeg
Luka Darko
Поруке: 9
Придружен: 23 Мај 2022, 21:11

Re: Који детектор метала купити за претраживач почетника

Порука од Luka Darko »

Apsolutno se slazem! Koristim Garrett Ace 250 sa dvije zavojnice tri godine: Sniper i Nel Tornado DD 12x13. Šta mi je potrebno. Glavna stvar je naučiti osjetiti uređaj.
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Који детектор метала купити за претраживач почетника

Порука од Копач »

Пинпоинтер: ово је мини детектор метала, што вам омогућава да са великом прецизношћу одредите локацију циља у земљи. Такође ако треба да лоцирате објекат у зиду куће, насыпи на чердаке и још много тога. Модерни модели могу радити под вишеметарским слојем воде.
Прилози
1.jpeg
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Који детектор метала купити за претраживач почетника

Порука од Копач »

Подводни детектор метала. Они се разликују од земаљских по низу параметара: затегнутост, дубина урањања под воду, озбиљнија подешавања при раду са балансом тла (одређивање од интерференције минерализације), доступност специјализованих програма за претрагу. Дизајнирани су за обалску претрагу или роњење, пошто се може држати на дохват руке, када је хоризонтална. Дубина роњења до 60 метара.
Прилози
1.jpeg
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Дискусија о свим питањима везаним за детекторе метала и претрагу”