Odabir lopate, koju lopatu odabrati za otkrivanje?

Корисников грб
Alexander Soloviev
Поруке: 2253
Придружен: 14 Мај 2022, 20:15

Odabir lopate, koju lopatu odabrati za otkrivanje?

Порука од Alexander Soloviev »

Многи користе варијанту велике бајонетне лопате,
али у смањеном облику. Због смањеног бајонета (у ширини) сече земљу као путер. Дршка је благо скраћена.
И више од тога, што је краћа дршка на лопати, то више морате да се сагнете, по мом мишљењу, дужина треба да буде према висини човека. Такође је добро имати малу лопату, копати старе канте за смеће, посебно ако су на неравном терену. Дуга лопата је погоднија за копање на равном терену. У идеалном случају, наравно, боље је имати са собом: сапер (мала лопата), велики појединачно за раст и малу мерицу.
За сва питања о раду форума (Ваши предлози и коментари), као и питања о оглашавању на форуму, пошаљи ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Избор лопате, Коју лопату одабрати за откривање?

Порука од Копач »

Најбоља лопата је она која је при руци у право време! :D
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Избор лопате, Коју лопату одабрати за откривање?

Порука од Копач »

Пробао сам доста лопата, био је и Fiskars. Сада идем са Truperom.
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Корисников грб
Саша Сакович
Поруке: 496
Придружен: 08 Мај 2022, 20:30
Место: Trstenik Srbija

Re: Избор лопате, Коју лопату одабрати за откривање?

Порука од Саша Сакович »

идем са сапером и Fiskars
Ако нешто купите од мене, пошаљите ми приватну поруку. Хвала
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Избор лопате, Коју лопату одабрати за откривање?

Порука од Копач »

1) Саперска лопата
2) Велика обична лопата
3) Обична мерица
4) Лопата чврста Fiskars
5) Лопата чврста Trouper
Прилози
1.jpeg
2.jpeg
3.jpeg
4.jpeg
4.jpeg (8.69 KiB) Прегледано 377 пута
5.jpeg
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Корисников грб
Копач
Поруке: 330
Придружен: 17 Мај 2022, 17:28

Re: Избор лопате, Коју лопату одабрати за откривање?

Порука од Копач »

домаћа лопата
Прилози
IMG_20221205_220654.jpg
У Србији можете да копате детектором метала: 1) Ако сте власник земљишта. 2) Уз дозволу власника земљишта.
3) ако се ова земљишна парцела не налази у границама споменика културе. Ако нађете нешто занимљиво, не заборавите да обавестите археологе!
Пошаљи Одговор

Повратак на “Дискусија о свим питањима везаним за детекторе метала и претрагу”